HANÁ regionální produkt

Značka

Zlaté lány království krále Ječmínka mezi městy Olomouce a Přerova byly hlavním motivem při návrhu značky. Obilný klas, ke kterému mají lidé z Hané silný vztah, se tak stal halvním favoritem při prezentaci návrhů značky. Grafické pojetí symbolu opět respektuje styl ostaních značek s nepřesnou a kostrbatou konturou jednotlivých částí, které odkazují na lidský a tradiční přístup při výrobě. Značka tak získává jistou rukodělnou patinu.

Značka je navržena ve dvou tvarových variantách – uživatelské a formální. Uživatelská varianta se používá k označování výrobků, propagaci vlastního projektu koordinátorem a výrobci, ale i při formální prezentaci pouze koordinátorem projektu. Formální varianta je určena pro formální prezentaci, propagaci projektu a užití (například certifikáty, vizitky, lavičkové papíry) pouze koordinátorem projektu. 

Cílem zavedení značky je zviditelnit úrodný region Haná a pomoci zdejším výrobcům. Značka usnadní orientaci zákazníkům – a to jak turistům, kteří si chtějí odvézt skutečně pravý suvenýr z HAné, tak místním obyvatelům, kteří chtějí nákupem podpořit především „své” výrobce. Značení pomůže zamezit výrobcům mimo region ve „zneužívání” názvů a symbolů spojených s Hanou.

Klient: Aktiv +, o.s.